Přidejte se k nám

Přečtěte si zkušenosti našich uživatelů

Na stránce najdete dlouhé příběhy, tak jak nám přišly emailem od zákazníků, a také krátké příběhy.

1. Sebastian

Sebastian používá BIOquant kvůli ADHD více než rok v kombinaci s omega kyselinami. Jeho stav se tak významně zlepšil, že se dokáže plně soustředit na aktivity, neodbieha a v chování udělal obrovský pokrok. Konečně se projevy agresivity minimalizovali. Konečně ze školky posloucháme z větší míry chvály. Jak rodičům se nám ulevilo. Věřím, že v průběhu dalšího roku bude připraven jít do školy. BIOquant používá pravidelně, každý večer, maximálně 2xdenně.

Komentář: Sebastian je 5 letý chlapeček s projevy hyperaktivity, s problémovým chováním a poruchou koncentrace.

Klíčová slova: ADHD, hyperaktivita

2. Paní Magdaléna

Jmenuji se Magdaléna, mám 51 let.

V říjnu 1988 jsem měla silnou rýmu a ztratila jsem čich. Klasická medicína mi nevěděla pomoci (cca ½ roku jsem brala různé druhy antibiotik a histaminik, navštěvovala jsem ORL, alergologii, ale žádný pokrok)

Rýma začala probuzením se a skončila před obědem, nebo po histaminikách. Takto jsem se dlouho trápila a protože jsem potřebovala fungovat a řídit v práci, hledala jsem i alternativní způsoby léčby (homeopatik, akupunkturu, Starlife, dr. Nona, saunu, otužování a pod.) A přestala jsem s "nemocí" bojovat. Smířila jsem se s ní.

Před dvěma lety jsem začala používat BIOquant a doporučené potravinové doplňky (serapeptazu, cordyceps & Reishi, probiotika, vitaminy a minerály) a cca po 4 měsících používání jsem znovu začala vnímat vůně. Takže cca po 29 letech jsem byla nadšená i ze "smradu" ☺

Další přidanou hodnotou je, že již druhý rok nepociťuji jarní únavu a mám dostatek energie nejen na zvládnutí pracovního stresu, ale i volnočasových aktivit během celého roku (lyžovala, turistika, cyklistika, plavání, zahradničení apod.).

BIOquant je a bude mojí součástí. Používám ho dvakrát do dne po 30 min.
Používají ho i příbuzní. Moje 80 letá máma díky BIOquantu už navštěvuje "internisty" jen jednou ročně.

Klíčová slova: po rýmě ztráta čichu

3. Infarkt

BIOquant jsem si opatřil po mém prvním a jediném infarktu, když jsem měl 35 let. V takovém mladém věku mi lékař oznámil, že mám vysoký stupeň aterosklerózy, náběh na cukrovku, zvýšený cholesterol a když nezměním svůj životní styl tak hrozí, že infarkt se zopakuje.

O přístroji jsem slyšel a proto jsem si ho zakoupil.

Po roce užívání mi krevní tlak klesl, cholesterol se mi upravil a rovněž se cítím lépe.

Léky, které beru postupně s lékařem redukujeme a přístroj používám nadále.

Klíčová slova: infarkt, ateroskleróza, náběh na cukrovku, zvýšený cholesterol

4. Cukrovka

Manželovi loni zjistily zvýšený cukr. BIOquant nepoužíval, ale nám stál ve skříni.

Po předepsání léků si manžel vstoupil do svědomí a přístroj začal používat, léky však ne, protože jsme si nastudovali nežádoucí účinky a rozhodli jsme se, že vyzkoušíme 3 měsíce přístroj a pak znovu půjdeme na vyšetření.

Po 3 měsících byl cukr v normě.

Neříkám, že manžel nezměnil životní styl, to ano, omezil sladké a večerní jedení, plus používal přístroj dvakrát denně.

Klíčová slova: cukrovka (diabetes)

5. Arytmie

Používala jsem, když mi objevili arytmii a lékař řekl, že v mém věku 80 let už je normální mít slabé srdce.

Rodina se mi poskládala na přístroj a mám 88 let a stále jsem tady a vládzem.

Klíčová slova: srdeční arytmie

6. Mozková příhoda

Jmenuji se Štefan, mám 69 let. Můj zdravotní příběh začal pro 10 lety - červen 2009. Náhlá mozková příhoda, prudce zvýšená hladina cukru, trombóza v lýtku. A začátek léčby?

KATASTROFA

Mozková příhoda se mi stala v autě - spolujezdec. Rychlá přeprava do nemocnice, 12 denní akutní péče - výsledek pravostranná hemiparéza středně těžkého stupně, arteriální hypertenze, diabetes mellitus a trombóza.

Zavedená nosohltanová sonda - Polykací reflex poškozen.

Terapie: Hypertenze: Lokren, GOPTEN, Agen

Neurologie + diabetologie + Angio: Plavix, Vulmizolin, Syntostigmin, Piracetam-EGIS, Cavinton, ANP, Duphalac, Melyd, Mestinon Valeant. Stilox, LTV, Melyd, Vessel due, Detralex, Enelbin

19x2 = 36ks tablet denně.

Převoz na doliečovacie ústav na 2 měsíce, rehabilitace, stále na vozíku. Následně Národní rehabilitační centrum Kováčová, recidiva, zase vozík a pokračování v léčbě.

A konečně cíl.

Objevil jsem na internetu laser na ozařování krve. Po peripetiích jsem se konečně dopracoval ke zdroji - tzn King ray. Okamžitě jsem začal používat laser 2x denně - prosinec 2009.

Březen 2010 vyšetření na Angio - výrazné zlepšení, předtím 40 -% - né ucpání cév, nyní pouze 20. a chůze bez vozíku s berlou.

Přidal jsem enzymy, laser jsem používal podle návodu a můj zdravotní stav se začal rapidně zlepšovat. Postupně jsem začal vylučovat předepsané léky. Trvalo mi to dva roky, protože žádný lékař mi nechtěl předepsané léky zrušit.

Po 4 letech jsem úplně vyloučil všechny předepsané léky, můj zdravotní stav byl stabilizován, v normě a cítil jsem se výborně. Doposud jsem samoobslužný, nepotřebuji pomoc a nejsem nikomu na obtíž, což je největší benefit.

Poslední kontrola u lékařů (neurologie, Angio, diatetológia, kardio) rok 2016.

Poslední tři roky bez žádných léků, jedině laser a podpůrná alternativní léčba (kolagen, enzymy, cordyceps a reishi).

Po svých zkušenostech každému i "zdravému" člověku bych doporučoval používání laseru jako prevence.

Netřeba čekat na tragickou událost. Tu nemusí nikdo přežít.

Výsledek používání laseru:

Dlouhověkost, ale v dobrém zdraví, bez obtěžování rodiny a samoobslužnost.

Jsem vděčný za pomoc od společnosti King ray, protože bez nich bych tu dnes určitě nebyl. Srdečná díky.

Klíčová slova: po mozkové příhodě, pravostranná hemiparéza těžkého stupně, arteriální hypertenze, diabetes mellitus, trombóza.

7. Lewy syndrom: Tobiasko 27.9.2019

Tobiasko je chlapeček, který se narodil s okulo-cerebro-renálním syndromem, nazývaným Lowe syndrom, v laické řeči má postižený centrální nervový systém, oči a ledviny.

Diagnózu jsme neznali hned od narození, jednotlivé problémy přicházeli postupně a samotná diagnóza byla lékařem jasná až když měl 5 let. Do té doby jsme se točily v neustálém kruhu hospitalizací, narkózy, rehabilitací, lázeňských pobytů, terapií zaměřených na hrubou motoriku.

Chodili jsme za odborníky do Košic, Bratislavy, Olomouce, do Maďarska, Banské Bystrice .. Seznam je dlouhý. Např. do maďarského Miskolce jsme chodili celý jeden rok nejprve třikrát týdně, po dvou měsících jsme to mohli zredukovat na dvakrát týdně, protože velmi dobře reagoval na cvičení, které ho za jeden rok postavilo na nohy. Metoda se nazývá Deven terapie. Potom jsme další 2 roky pokračovali s tzv. Bilaterální Integrací také v Miskolci. To už jsme věděli, že musíme řešit i jeho mentální oblast, nejen hrubou motoriku. Na řadu přišla Biorezonance v Bystrici, speciální pedagogika a logopedie v Rožňavě, Montessori terapie v Košicích ..

Měli jsme velké problémy s hledáním speciální mateřské školky, nejbližší byla vzdálena 90 km, v Košicích, tak jsme ho tam třikrát týdně vozili. Pak se ho podařilo umístit v internátní speciální školce v Lučenci, kde byl celý týden a domů chodil jen na víkendy.

Momentálně chodí na běžnou základní školu, má upravený studijní plán a s pomocí asistenta učivo jako tak zvládá.

Tobiasko byl dítě, které žije více méně ve vlastním světě, ten náš ho až tak nezajímal, rychle zapomínal, neorientoval se v čase, celá jeho hra spočívala pouze v posouvání autíček a velmi často chodíval s nějakou hračkou v ruce po místnosti sem a tam, bezcílně, z čeho se sice nechal vytrhnout, ale jakmile zůstal sám, znovu pokračoval. V podstatě byl samotářem, nevěděl se přidat k vrstevníkům a ti ho raději obcházeli.

Zlom přišel v roce 2018, kdy se nám díky 2% z daně podařilo zakoupit přístroj BIOquant. V podstatě jsme do Yalong Trade šli pro něco úplně jiného, ​​ale pan Kokos z kapky Tobiho krve zjistil, že jeho červené krvinky nemají dostatek kyslíku a velmi trpí, čímž trpí celé jeho tělo, mozek, svaly, vnitřní orgány, nervový systém. To byl důvod jeho neklidu, ale i toho, že neměl jak se rozvíjet, když jeho buňky trpěli nedostatkem výživy, nebyly dost okysličená a nebyla správně regulována celková detoxikace těla.

BIOquant začal jeho červené krvinky správně okysličovat, krev se zlepšila a tím se zlepšily všechny procesy v těle, tak v mozku. Začal užívat i výživové doplňky (vitamíny, kolagen, serrapeptázu, enzymy), které dodávají tělu látky, které chybí a které ztrácí tím, že má postižené ledviny. Začali jsme používat i detoxikační náplasti.

Tobi se po pár týdnech změnil. Jako kdyby se rozplynula mlha, která zakrývala jeho vědomí, vnímání, myšlenkové pochody. Ožil. Vystoupil ze svého světa a začal vnímat realitu. Začal projevovat velký zájem o dění kolem sebe, začal klást otázky typu Kam jdeme? Co tam budeme dělat? Kdo tam bude?

Zlepšila se jeho pozornost, byl schopen si zapamatovat nové písmenka a velmi snadno si osvojil abecedu a pěkně i začal číst, nejprve slabiky, potom dvouslabičná slova. Zlepšila se mu paměť, v autě na cestách dokola poslouchal pohádky, které pak začal doma sám mluvit, ve škole se naučil nové písničky, dokonce se naučil i krátkou básničku, kterou přednesl na pódiu. Osmělil se, nemá ani nejmenší problém s novými lidmi, místy, situacemi, dokonce je přímo vítá jako zpestření. Na výletech se začal od nás vzdalovat, aby sám prozkoumal nepoznaný terén a možná si trénuje i orientaci. Zesílil. Zvládá celodenní lehkou turistiku, vládze hodiny skákat na trampolíně, umí se koloběžky a konečně se naučil i kole, zatím s pomocnými kolečky.

Objevily se i vylomeniny. Je schopen předem si promyslet, co chce dosáhnout, co má proto udělat, resp. co má říci nám, aby to oklikou dosáhl. Zapojujeme ho do domácích prací, pravidelně vykládá čisté nádobí z myčky, odklízet jídlo ze stolu, dokáže vyčistit umyvadlo a skřipci přichytit prádlo na šňůru. V poslední době je velmi snadné ho motivovat do nových úkolů, protože když to dělá jeho tříletá sestřička, stále se přidá i on. Hra se stala koštruktívnou, má obsah, což mě mimořádně těší. S dcerkou se umí spolu zahrát i hodinu, dvě. Su velcí parťáci, velmi se milují.

Takže změna nastala opravdu jako ve fyzickém těle, tak v mentální i kognitivní oblasti. Tento rozvoj je asi nejrychlejší a nejviditelnější za celé ty roky. Bohudíky v Tobiaskovi dřímá potenciál, který musíme postupně aktivovat, probudit a jeho vývin tak může dále pokračovat. Vyžaduje si to každodenní "mravenčí" práci, ale každá nová dovednost, vědomost, kterou si osvojí, nám dodává obrovskou chuť do dalších kroků.

Pomáhá nám asi úplně všechno, každá terapie přikládá svůj podíl na stavbu jeho osobnosti, počínaje BIOquantu, výživové doplňky, rehabilitace v Centru Liberta, plavání, ABA terapie v Košicích, paní učitelky ve škole a v neposlední řadě my, jeho rodina. Zdraví je největší hodnotou, o tom vědí své hlavně ti, kteří ho nemají takové, jak by si přáli. Ale nás Tobiášových diagnóza naučila mnohému, k čemuž bychom možná bez ní nikdy nedospěli, naučila nás vděčnosti, pokoře, trpělivosti, .. k umění přijmout současný stav .. ale dovolit i si snít o jeho uzdravení .. Už teď je světlá výjimka v medicínských statistikách. Možná se jednou přepíše i vědecká literatura o Lowe syndromu .. Mamka.

Tobiasko 30.12.2018

Dobrý den. Tobi, odkdy používá BIOquant, velmi výrazně postupuje jako v mentální oblasti, tak i po fyzické stránce. Skutečně dokáže věci, o kterých se nám ani nesnilo, tím, že jsme posílili jeho jako nejslabší článek rodiny, jsme se všichni posunuli dopředu, nejsme už tak zatížení cestováním na terapie, nejsme omezení tím, co on všechno nemůže, protože může, jako každé jiné zdravé dítě, chodíme na výlety, do restaurací, do společnosti, do kina, do přírody a sice se od zdravých dětí odlišuje výzorem a trocha hlasitější řečí, umí se přizpůsobit, pokud je to nutné, umí potlačit své momentálně potřeby, ví počkat, když mu vysvětlíme, že nyní ještě vydrž, za chvilku budeme dělat to, co ty chceš. S novými vjemy nemá žádný problém, dokonce je vítá svou dětskou zvědavostí a vzrušením.

Jak jsme snížili frekvenci na 10 hz ráno a 9 večer, všimla jsem si asi po týdnu, že se déle zabaví sám ve svém pokoji, potichu, nemluví, neptá se, jen se prostě hraje. Na druhé straně vzrostla jeho aktivita a zájem o vnější svět, toto je asi nejvýraznější změna, která u něj nastala. Na vše se ptá, vše chce pochopit ve smyslu kam jdeme, co tam budeme dělat, kdo tam bude, kdo volal, kdy přijde, atd :-) dokonce nás tlačí a žádá, abychom dělali ty činnosti, které on chce. Je mimořádně citlivý na své hračky, nepůjčí jejich nikomu, dokonce své sestry ani nevpustí do svého pokoje a umí se kvůli tomu pohádat, rozkřičel, nebo i rozplakat.

Ve škole se učí dobře, dokáže si zapamatovat nová písmena, čte stále lépe, už umí přečíst krátký text. Grafomotorika je slabá, písmo není úhledné, ale pro mě je důležitější, že ví napsat to, co mu diktuje, nemá předlohu, píše jen to, co slyší a píše to správně. Matematika mu ještě nejde, nechápe logiku sčítání a odčítání, i když občas jsou už nějaké záblesky pochopení, takže vím, že mu to půjde.

Asi před týdnem jsme přestali BIOquant používat, protože manžel měl pocit, že jeho mozek je až příliš dynamickej, ale efekt se dostavil velmi rychle, vrátil se ten jeho neklid, neustálý pohyb a neustálá vřava. Takže ode dneška pokračujeme s terapií, jak on to nazývá. Čtu tu knihu o syndréme GAP, věřím každému slovu a sice změna ve stravování u Tobiho bude, si myslim, těžká, ale určitě to stojí za to. Nejvíc mě těší, že jsem konečně našla odpověď na příčinu alergie, ekzému a astmatu, kterými trpím já i obě dcery. Smutné je, že doktoři nás 10 let jen léčí, ale nikdy nás nevyléčí .. :-)

Ozvu se zase s novinkami po nasazení diety.

Klíčová slova: Lewyho syndrom, neurovývojové onemocnění

8. Bipolární porucha: Mama pana Petra

Moje máma jako pacientka s bipolární poruchou, kterou jí diagnostikovali ve věku 15 let, byla většinou v mánii, proto byla hospitalizována přes 100 krát na psychiatrii a během svého života dostala okolo 40-50 elektro šoků. Mánie se projevovala doslova jako šílenství. Mnozí by řekli, že je posedlá zlým duchem. Nespávala, byla agresivní, jednou zapálila obývák, někdy fyzicky útočila, nadávala, vždy vyvolala konflikty, kdo nesouhlasil s jejím názorem. Utíkala z domu a tak jsme ji museli hledat. Během mánie si několikrát volala záchranku pro krevní tlak oko 200. V noci nás budila. Bolievali ji nohy, nemohla chodit, musela někdy používat i paličku na podepření.

V tomto stavu byl život s ní peklem na zemi a proto jsme museli volat záchranku, aby ji odvezli na psychiatrii někdy 4 x ročně, mnohokrát v doprovodu policistů. Tam ji zpočátku umisťovaly do klece a spoutávali ji, nemohla jít ani na WC a někdy se jí nedaly ani napít. Dávali její obrovské dávky léků, různých kombinací, aby ji utlumily a tak po 6 týdnech hospitalizace přišla domů v utlumení a v depresi, podle lékařů "její stav byl stabilizovaný". Avšak ten stav byl nejhorší pro ni, protože tehdy neměla chuť žít a v té době je Vám nejvíce líto, že toto musí prožívat vaše máma.

Asi před 7 lety ji na psychiatrii nadopovali tak léky, že měla 117 kg při výšce 160 cm. Před 4 lety dostala cukrovku a začali se jí zhoršovat cévy. Před 2 lety dostala takovou hlubokou depresi, že ani nejedla ani nepila, byla úplně mimo, měla různé halucinace jako z hororu, nevěděla komunikovat, dokonce už ztratila paměť a nevěděla ani jaký je rok. Myslel jsem, že už se nikdy nevrátí do normálu. Tehdy jsem si uvědomil, že takto to dál nejde. Byl to jako začarovaný kruh.

Co si já pamatuji 20 let stále totéž, divím se, že to člověk vůbec přežil. Začal jsem se zabývat jak jí pomoci jiným způsobem než dosud. Navštívili jsme i soukromou psychiatrii, ale tam nám nepomohli. Začal jsem číst všechno, co se té nemoci týká. Napsal jsem velké množství mailů na lidí zabývajících se zdravím různých oblastí i alternativní medicíny, někteří raději neodepsaly, jiní odpověděli, že to třeba řešit na psychiatrii. Člověk byl již takový zoufalý, protože nebyl jediný případ této vzácné nemoci, že by se stav zlepšil nebo zmírnil bez použití psychiatrických léků. Ale věděl jsem, že cesta s použitím léků nevede nikam. Máma mi dokonce volávala do práce, že jde skončit se svým životem a tak jsem ji musel přemlouvat ať to nedělá. Bylo to strašné zůstat v nevědomosti, co se děje doma 300 km od místa, kde pracuji. Když mi zvonil mobil bál jsem se zvednout, že co zase bude.

Celé naší rodině bylo velmi obtížné, dát ji natrvalo do zařízení pro osoby s takovou chorobou. Někdy je lepší bojovat a zažívat krutou realitu jak být v představách, že jako by se tam asi měla. Je nesmírně hrozné jako během svého života vidíte, že Vám lékaři před očima doslova likvidují nejbližší osobu co máte. Vím, že dělali co bylo v jejich silách a v akutních stavech pomohli, ale z dlouhodobého hlediska se to zhoršovalo. Při mame lékaři vyzkoušeli všechny kombinace léků, ale na ni to zabíralo jen krátkodobě. V roce 2018 byla na tom tak zdravotně špatně, že skoro zemřela na trombózu. Měla tak ucpané cévy v lýtkách, že byly skoro velké jako stehna. Zároveň měla v té době růži, vysoký krevní tlak, cukrovku, nespavost, někdy od bolesti nemohla chodit, plísně na nohou, afty a infekce.

V lednu v roce 2019 jsem se dozvěděl o laserové terapii. Začal jsem zjišťovat bližší informace, protože řekl jsem si, že člověk už vyzkouší a udělá vše, jen aby nemusel žít život jako předtím.

Největší naději přišla, když jsem konečně našel jediného člověka, co řekl, že by se jí dalo pomoci. Tím člověkem byl p. František kokos, který je výrobcem bioqvantu na Slovensku. Tak v únoru 2019 jsme zakoupili přístroj a máma ho začala používat. Musím přiznat, že bioqvant nepoužívala každý den, kvůli náročnosti její stavů, ale snažila se ho aplikovat is pomocí nás rodiny. Po 8 měsících se její stav neuvěřitelně zlepšil. Hospitalizována nebyla jeden celý rok. Máma má v současnosti 78 kg, spánek se zlepšil, krevní tlak také, růži už nemá, cévy jsou OK, fyzický stav je v pořádku, psychika je stabilizovaná, ale věřím že se to bude ještě zlepšovat. Co je ale neskutečné 3 měsíce neužívá žádné léky ani psychiatrické ve věku 64 let a to 50 let užívala léky na bipolární poruchu, jako jiná léčiva v průběhu života při vyskytnutí se jiných nemocí.

Na závěr bych chtěl poděkovat p. Kokos, který dal mé mámě motivaci při osobním setkání, aby změnila životosprávu. Upravil její stravování s doplňky výživy a tak nastartoval nový, ale hlavně pozitivní začátek v boji se všemi těmi chorobami. Bez této pomoci by to kdoví jak dopadlo s mámou a naší rodinou. Děkuji velmi pěkně. S úctou Peter

Klíčová slova: bipolární porucha

9. Parkinson: Pani A.G. z okresu Prešov - manželka

Její příběh:

Její manželovi diagnostikovali Parkinsona před 6 lety. Jeho stav před používáním BIOquantu nebyl dobrý, v únoru 2017 překonal chrípku- virózu, nevěděl žvýkat, jíst, až se dusil, někdy přestával dýchat. Spánek byl silně přerušovaný a spával velmi špatně.

15.2.2017 manželka koupila manželovi přístroj BIOquant NS. Postupně zvyšovala dávku až na dvě aplikace programu P1, 5mW 30 minut spojité světlo. Během všech aplikací používá oba aplikátory najednou v obou nosních dírkách, tedy používá 650nm na laserové ozařování krve a 810nm na fotobiomoduláciu mozku.

Spánek se s BIOquantem rychle upravil, což považovala paní za velký úspěch.

V poslední době dokonce 3kg přibral, od té doby, co přidala asi před měsícem manželovi i třetí aplikaci BIOquant během dne a to program s frekvencí 60Hz a 15 minutami aplikace. Jídlo umí řádně rozžvýkat a polykat. Zlepšila se mu i paměť a už se nedusí při jídle, zlepšila se i kvalita spánku, oproti stavu před používáním BIOquantu.

Paní AG zveřejnění tohoto příběhu odsouhlasila - údaje jsou v PMS dotazníku společnosti Kingray.

Poznámka: Doporučení užívání frekvencí a také infračerveného aplikátoru v nosní dutině na fotobiostimuláciu mozku vzniklo na základě studií ze světa, které poukazují na pozitivní účinek frekvencí na neurologickou stimulaci mozku - tzv. brain photobiomodulation při této diagnóze.

Klíčová slova: Parkinson

Zdroj: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4336001/ (PubMed)

10. Demence

Všechno to začalo v listopadu 2017, když maminku museli hospitalizovat kvůli anémií lll. stupně. Už jen přístup lékařů a sester měl na maminku velmi negativní vliv. Po dvou transfuze, a stabilizování ji po pěti dnech bez informace rodinného příslušníka poslali slaboučké domů, kde ji nikdo nečekal, protože jsme o tom nevěděli. Propustili ji jen tak, se zavedenou kanylou v levé ruce, s otokem pravé ruky a nozokomiální nákazou, kterou pak přenesla na mě i mou dceru.

Její zdravotní stav se co se týče anémie se zlepšoval, ale velmi se zhoršil ten duševní. Téměř ze dne na den se nám mamina začala měnit před očima. Postupně zapomínala, byla velmi agresivní, utíkala z domu, vynořovaly se její myšlenky z minulosti, chtěla jít domů k rodičům do Humenného, ​​odmítala jíst, tabletky plivala. Začali jsme chodit k psychiatrovi, který naordinoval léčbu Tiapridalom, přípravkem Elicea. Neúspěšně, léčba měla vedlejší účinky. Mamina tuhla. Následoval druhý psychiatr, další léčba, která také nezabrala a léky bylo potřeba vysadit kvůli vedlejším účinkům. Takto jsme vystřídaly asi 5 lékařů, vždy nové a nové léky. No stav se rapidně zhoršoval.

Snažila jsem se léčit i BIOquantu, no neměl úspěch, protože si ho vybírala z nosu, protože byla velmi agresivní. Po zvážení všech možností jsem se rozhodla pro dlouhodobé léčení na psychiatrické klinice v Hronovcích s tím, že alespoň tam zjistí co máminy vlastně je a nasadí adekvátní léčbu. Po týdnu jsem se však dozvěděla smutnou zprávu. "Mamina má demenci s Lewyho tělísky. Kombinace Alzheimerovy demence a Parkinsonovy choroby. Prognóza do budoucna žádná. Budeme jí dávat pouze Oxazepan, aby nevnímala onemocnění, netrpěla bolestí při tuhnutí. Připravte se nato, že postupně bude odcházet. "Velmi mě to zabolelo.

Já jsem člověk, který se ale nevzdává a hledala jsem možnosti na internetu. Tam jsem se dozvěděla o možné léčbě přípravkem Memantin, který mé mámě odmítli dávat, že už je stará. Nakonec jsem si ho vybojovala. Po třech měsících léčby se stal z mámina jiný člověk, ale i tak prognóza do budoucna nejistá. Tak mě napadlo znovu se obrátit na p. Kokosem.

Doporučil mi koupit pro maminku BIOquant NS (já mám doma BIOquant úplně ten nejstarší typ) a přesně rozepsal do mailu jak jej používat. Před tím jsme ještě s maminou udělali testy, které se pak srovnávány, zda se stav zlepšil nebo ne.

Mamina BIOquantu NS používá od listopadu 2018 pravidelně 2x denně. Spí celou noc, bez pilulek na spaní, žádná agresivita, utíkání z domu, dokonce sama pěkně chodí, nají se. Co před tím byl velký problém. Všech zná, sleduje zprávy, zapojuje se do rozhovoru, je orientována časem i prostorem. Takže žádné zhoršení zdravotního stavu po měsíci propuštění z nemocnice nebylo.

Chodíme pravidelně na kontroly k psychiatrovi 1 krát za 3 měsíce, vždy má z testů 13 bodů z 15. Teprve nyní po roce se jí malinko pohoršilo, myslím si, že kvůli chůvě, tak jsem si znovu ptala radu od p. Kokosem. I tentokrát pomohl. Užíváním enzymů, cordycepsu s Reich a používáním přístroje BIOquant se mamince znovu zdravotní stav upravil. Jsem velmi vděčná za všechny jeho rady a pomoc. A především zato, že maminka je tu stále s námi a můžeme se společně těšit z pravnúčika, vnoučka, který se narodí mé dceři. Ještě jednou velké děkuji.

Klíčová slova: demence s Lewyho tělísky, kombinace Alzheimerovy demence a Parkinsonovy choroby