Proč přístroj BIOquant se aplikuje použitím laserového světla přes nosní dutinu?

Stalo se mi jednou, že mi zavolal jeden pán, že slyšel, že prý dáváme světlo do nosu a co je to za hloupost. Snažil jsem se mu něco vysvětlit a nakonec to pochopil. Tak bych to chtěl vysvětlit, proč právě nosní dutina.

Proč právě nos?

Nosní sliznice je bohatě prokrvená a v ní velká síť kapilár. Vždyť, když si poranil nos a začne krvácet, tak to chvíli trvá, než se to krvácení zastaví.

Pokožka obsahuje melanin a tak světlo by při přechodu pokožkou ztratilo své vlastnosti významnější než při aplikaci v nosní dutině.

Rychlá absorpce fotonů do krve

Reakce na aplikaci v nosní dutině je velmi rychlá a už po čtyřech minutách je možné na mikroskopu při analýze živé krve pozorovat změny viskozity a reologie. Závisí to však od výchozího stavu uživatele. Relativně zdravé osoby reagují velmi rychle a lidé se závažnějšími změnami v organismu reagují pomaleji a potřebují více aplikací. Opakovanými aplikacemi účinky v těle zůstávají déle se a rozvíjejí se z lokálních do systémových. A postupně se symptomy onemocnění zlepšují.

Nervová zakončení

Další výhodou nosní dutiny je množství nervových zakončení patřících k šesti meridiánem a červené světlo tak stimuluje i akupunkturní body patřící k těmto meridiánem. Během aplikace se ozařuje i čichový epitel a máme případ navrácení čichu jedné paní, která ztratila čich na několik let a lékaři jí roky nevěděli pomoci.

Jelikož červené světlo co symbolizuje jeho červená barva energizuje, celá ozařována oblast včetně očního pozadí má z aplikace velký užitek. Tento nelze dosáhnout aplikací na jiných částech těla. Je množství odborné literatury k tématu zvané "fotobiomodulácia" a jsou podrobně popsány všechny její efekty včetně červeného světla.

Cituji hypotézu jednoho profesora:

ORIGINÁL: There are six meridians inside / around nose, stomach meridian of foot yang-ming, du meridian, yin-jiao meridian, yang-jiaomeridian, large intestine meridian of hand yang-jiao, and small intestine meridian of hand tai-yang. These six meridians can be irradiated by intranasal LIL through intranasal multiple reflex. They are supposed to MEDIATE some of the therapeutic effects of ILILT. This is called the meridian mediated ILILT hypothesis (MIH). (Liu et all)

Závěr

Nosní dutina je ideální místo na aplikování laseru na úpravu krevní reologie. Existují i ​​další způsoby jako například intravenózní aplikace, která aplikuje laser přímo do žíly, ale tyto aplikace jsou ivnazívne a limitované počtem. Další aplikací je transkutánní aplikace, jejíž Způsob účinku světla se ztrácí přechodem přes pokožku. Proto nosní dutina je považována za najefketívnejšiu metodu, která je neinvazivní, která NEOZAŘOVAT jen krev v této oblasti, ale i nervová zakončení a meridiány.